Michael Waterton Lee   Myth of Retirement

A presentation made to the EU Congress of Local Governments recently – this deals with the issue of whether complete and absolute retirement at the age of ~65 is really what people want, and   what are the alternatives.

11 kwiecień

Michael Waterton Lee  Elephants – Hunting, Poaching and Conservation.

This would be based on our trip to the Selous Reserve in Tanzania, the world’s largest game reserve, a UNESCO World Heritage Site because of the former concentration of elephants, but now  threatened with de-listing because of the extent of hunting and poaching. Maybe some of your members are either hunters of conservationists? Or, possibly, both at the same time? There’s also the potential for some interesting bits of 20th century history that might appeal to your members.

28 marca

Spotkanie Wielkanocne – Jajeczko Klubowe. Przychodzimy z Paniami o zwyczajowej porze. W czasie spotkania, interesująca pogawędka redaktora Mazana ! Znajomi czy zaprzyjaźnieni goście mile widziani !

21 marzec

„O smogu inaczej”  – Prelegentem będzie dr hab. inż.  Marek Brzeżański, profesor Politechnika Krakowskiej, który już kiedyś był naszym gościem mówiąc o napędach samochodów.

28 lutego 2018

Wykład pt.  Języki  migowe formą komunikacji głuchych  wygłosi Adam Stromidło , Przewodniczący Rady Głównej,  Polski Związek Głuchych .

UWAGA – zmiana (14 lutego 2018)  na 21 lutego 2018

Wykład o Odnalezieniu obrazu Rafaela wygłosi nasz członek   Józef Grabski . Zapraszamy z osobami towarzyszącymi.

WYJĄTKOWO – 6 lutego 2018

Spotkanie wieloklubowe z gubernatorem dystryktu Jerzym Korczyńskim. Holiday Inn, ul. Wielopole godz. 19:00 (zamiast spotkania w dniu 7 lutego)

WYJĄTKOWO   – 30 stycznia 2018 – we wtorek

spotkanie na Uniwersytecie Ekonomicznym z okazji promocji wspomnieniowej książki naszego Honorowego Członka prof. Jerzego Mikułowskiego Pomorskiego. Miejsce –  UE Rakowicka 27 budynek główny, sala senacka na parterze.

17 stycznia 2018
a nie jak omyłkowo  podano 24 stycznia 2018

Wykład pt.
Nasz wielki rodak prof. medycyny Edmund Faustyn BIERNACKI odkrywca odczynu opadania erytrocytów (OB), życie i twórczość