Jacek Czownicki  Konfucjanizm – obserwacje okiem niespecjalisty poczynione 😊

5 września

Dzisiaj odwiedził nas fantastyczny młody człowiek. Tristan Ridley jest Anglikiem spod Londynu, który postanowił zrealizować swoje marzenie – objechać świat na rowerze. Podróżuje za własne pieniądze (co jakiś czas robi przerwę, pracuje, oszczędza i wyrusza w dalszą podróż). Do tej pory przejechał 34 tysiące kilometrów, planuje 100 tys. Podczas swojej podróży zachęca do wsparcia organizacji charytatywnej budującej szkoły na terenach wiejskich w Kenii i Ugandzie. Planuje zebrać na ten cel 10 tys. funtów. Jeśli chcecie poprzeć tę inicjatywę, wystarczy zdeklarować kwotę mailowo (na naszym zebraniu zrobiliśmy już „ściepę”) do najbliższej środy i wpłacić ją na konto klubu lub na ręce Wojtka. Po zamknięciu tej zbiórki środki przekażemy jako klub brytyjskiemu NGO Build Africa (https://www.tristanridley.com/charity).

10 październik

Gubernator dystryktu 2231  Łukasz Grochowski odwiedzi nasz klub na regularnym spotkaniu klubowym 10 października (środa). Proszę zaznaczyć tę datę w kalendarzu klubowym (w tym dniu nie planujemy żadnej prelekcji!).

Ogłoszenie specjalne – Spotkania wakacyjne
(lipiec, sierpień)

W okresie wakacyjnym NIE MAMY POSIŁKÓW w Domu Polonii!  Płacimy  10 zł za piwo, kawę, herbatę ew. wodę/pepsi (to jest preferencyjna cena dla nas, w przypadku płatności czasem trzeba o tym przypomnieć – jest tam duża rotacja pracowników i nie każdy to wie). Natomiast nie zbieramy na posiłek w tym okresie. Proszę mieć więc przygotowaną gotówkę na napoje – każdorazowo po spotkaniu będziemy regulowali rachunek.

Pod koniec sierpnia uzgodnimy z menedżerem dalsze warunki współpracy, ale jeśli ten model się sprawdzi to możliwa jest całkowita rezygnacja z posiłków na naszych zebraniach.Propozycja do rozważenia!

13 czerwca

Zebranie z wykładem naszego członka prof. Zbyszka Nęckiego pt. Granice manipulacji .  Serdecznie zapraszamy z  Paniami !

30 maja

Zebranie  dnia 30 maja ze względu na potencjalnie długi weekend zostaje odwołane.

23 maja

W dniu 23 maja br. odbędzie się zebranie Klubu z uczestnictwem licznej grupy młodzieży włoskiej z Salerno rewizytującej nasz Interact.  Wykład (niespodzianka!) wygłosi  kolega prof. Czesław.

Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze więc aby sala nie świeciła pustkami prosimy o liczną obecność .

16 maja

Michael Waterton Lee   Myth of Retirement

A presentation made to the EU Congress of Local Governments recently – this deals with the issue of whether complete and absolute retirement at the age of ~65 is really what people want, and   what are the alternatives.

11 kwiecień

Michael Waterton Lee  Elephants – Hunting, Poaching and Conservation.

This would be based on our trip to the Selous Reserve in Tanzania, the world’s largest game reserve, a UNESCO World Heritage Site because of the former concentration of elephants, but now  threatened with de-listing because of the extent of hunting and poaching. Maybe some of your members are either hunters of conservationists? Or, possibly, both at the same time? There’s also the potential for some interesting bits of 20th century history that might appeal to your members.

28 marca

Spotkanie Wielkanocne – Jajeczko Klubowe. Przychodzimy z Paniami o zwyczajowej porze. W czasie spotkania, interesująca pogawędka redaktora Mazana ! Znajomi czy zaprzyjaźnieni goście mile widziani !

21 marzec

„O smogu inaczej”  – Prelegentem będzie dr hab. inż.  Marek Brzeżański, profesor Politechnika Krakowskiej, który już kiedyś był naszym gościem mówiąc o napędach samochodów.

28 lutego 2018

Wykład pt.  Języki  migowe formą komunikacji głuchych  wygłosi Adam Stromidło , Przewodniczący Rady Głównej,  Polski Związek Głuchych .

UWAGA – zmiana (14 lutego 2018)  na 21 lutego 2018

Wykład o Odnalezieniu obrazu Rafaela wygłosi nasz członek   Józef Grabski . Zapraszamy z osobami towarzyszącymi.

WYJĄTKOWO – 6 lutego 2018

Spotkanie wieloklubowe z gubernatorem dystryktu Jerzym Korczyńskim. Holiday Inn, ul. Wielopole godz. 19:00 (zamiast spotkania w dniu 7 lutego)

WYJĄTKOWO   – 30 stycznia 2018 – we wtorek

spotkanie na Uniwersytecie Ekonomicznym z okazji promocji wspomnieniowej książki naszego Honorowego Członka prof. Jerzego Mikułowskiego Pomorskiego. Miejsce –  UE Rakowicka 27 budynek główny, sala senacka na parterze.

17 stycznia 2018
a nie jak omyłkowo  podano 24 stycznia 2018

Wykład pt.
Nasz wielki rodak prof. medycyny Edmund Faustyn BIERNACKI odkrywca odczynu opadania erytrocytów (OB), życie i twórczość