Starsze wydarzenia

Święto Wszystkich Świętych – Dzień Zaduszny

W niedzielę przed 1 listopada odwiedziliśmy groby naszych członków którzy odeszli. Zaświeciliśmy znicze ze znakiem naszego Klubu, kto chciał ten się pomodlił za ich dusze a na koniec odwiedziliśmy grób naszego założyciela św. pamięci Staszka Włodyki. Poniżej pamiatkowe zdjęcie:ZH – 2.11.2017

RC Kraków wspiera przychodnię vita et spe

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Pro vita et spe” w Krakowie jest jedyną w Polsce przychodnią, która w  szerokim zakresie usług ambulatoryjnych i domowych otacza opieką więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych oraz Dzieci Holokaustu.

Kierownikiem NZOZ jest dr n. med. Alicja Klich – Rączka, związana z przychodnią „Pro vita et spe” od roku 2004. Dzięki staraniom dr Rączki oraz współpracy prof. dr hab. med. Tomasza Grodzickiego NZOZ, a przede wszystkich jego pacjenci korzystają z Honorowego Patronatu Kliniki Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Śniadeckich 10.

Obecnie NZOZ Pro vita et spe działa jako samodzielna jednostka organizacyjna o statusie oficjalnie zarejestrowanej przychodni, w której leczy się około 2000 pacjentów.

Rotary Klub Kraków zakupił  urządzenie  Holter HOLCARD do 24-godzinnej kontroli pracy serca pacjenta które  zostało przekazane przez naszego Prezydenta Mariusza Tomeckiego na ręce Kierownik Przychodni „PRO VITA ET SPE” Pani Dr n. med. Alicji Klich-Rączki.

ZH-09.2017

Pobyt rehabilitacyjno-wypoczynkowy dzieci ukraińskich w Polsce

Zgodnie z naszymi planami a także poprzednimi anonsami  pobyt dzieci został zrealizowany i w zgodnej opinii uczestników udał się wspaniale. Poniżej parę słów o przebiegu projektu.

Rotary Club Kraków wspólnie z partnerskim RC Lwów  przy wsparciu organizacyjnym i finansowym RC  Bielefeld, RC Jarosław, RC Świnoujście  oraz szeregu innych instytucji i osób prywatnych zorganizował w dniach 26.08 – 4.09 pobyt rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci pochodzących z rodzin poszkodowanych w wyniku działań wojennych na wschodniej Ukrainie. Trzydziesto-osobowa grupa spędziła w Krakowie prawie 4 dni. Dzieci i opiekunowie mieszkali w domach Rotarian i ich przyjaciół. Podczas pobytu w Krakowie grupa spotkała się z przedstawicielami Diaspory Ukraińskiej w Polsce, a także zwiedziła Stare Miasto, Zamek Królewski na Wawelu, Kopalnię Soli w Wieliczce, Ogród Doświadczeń i inne ciekawe miejsca. Następnie dzieci wyjechały do ośrodka wypoczynkowego na                tygodniowy pobyt nad polskim morzem. Tam została zorganizowana wycieczka do Świnoujścia połączona z rejsem statkiem.

Główni sponsorzy projektu to: Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie  udostępnienie ośrodka wypoczynkowego, RC Bielefeld – koszty wyżywienia w ośrodku.

Pozostałe koszty zostały sfinansowane ze środków pozyskanych przez RC Kraków podczas organizacji koncertu amerykańskiego zespołu Mississipi River Bras Band w lipcu w Krakowie, a także od firm, instytucji, osób prywatnych oraz bezpośrednio od członków klubu.

ZH-09.2017

Podziękowanie ze Lwowa i od dzieci