Akcje Interactu o krajowym zasięgu

Ogólnopolski zjazd Interact’u

W dniach 08.06-10.06 br. odbył się ogólnopolski zjazd Interact’u, do Krakowa przyjechali Interact’orzy z całej Polski, byli między innymi członkowie z Łodzi, Grudziądza, Jeleniej Góry, Wrocławia, a nawet z nowego klubu w Białymstoku.

Zjazd rozpoczęliśmy od grilla w III LO (siedzibie Krakowskiego klubu Interact) oraz gier integracyjnych. Ale na tym nie poprzestaliśmy! Potem przyszła kolej na poza programowe atrakcje, takie jak wspólne wyjście na lody czy rozmowy i czas spędzony w hotelowych pokojach.

Sobota była bardzo intensywna dla nas wszystkich, dzień rozpoczęliśmy od konferencji w Domu Polonii, na której poruszyliśmy tematy: działalności poszczególnych Interactów, oraz kwestie międzynarodowego projektu Initiative Interchange. Po konferencji udaliśmy się na grę terenową o Krakowie, gdzie Interactorzy zmierzyli się z takimi zadaniami jak np. krótka scenka teatralna o Rotary i Interact’ie albo wymienianie legend Krakowa. Zadaniem, które podobało się wszystkim było zjedzenie słynnych lodów na ul. Starowiślnej! Po wyczerpujące i entuzjastycznej grze wróciliśmy do Domu Polonii, gdzie wspólnie zjedliśmy pizzę. Po tych atrakcjach mieliśmy czas wolny wieczorem, który spędziliśmy na różne ale aktywne sposoby.

Ostatniego dnia, braliśmy udział w prelekcji w Domu Polonii poprowadzonej przez jednego z członków Krakowskiego Rotary, był to bardzo ciekawy wykład dotyczący migracji głównie wśród Polaków. Po tym wykładzie oficjalnie zakończyliśmy nasz zjazd, ale oczywiście pożegnania trwały bez końca.

Oczywiście nie obeszło się bez drobnych problemów, ale mimo to wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, już nie możemy się doczekać następnego wspólnego spotkania!

Adam Gajda -prezydent IAC Kraków